Erzurum Rehberi Twitter

Erzurum Hakkında Twitler

Erzurum Universiade 2011
|
Erzurum City Guide
|
Erzurum Olympics
|
Giriş
|
Üye Ol
|
  
Kuaza
                      
 
Erzurum’da Bin Çocuk Sinema ile Tanışıyor
Kategori: Gündem, Kültür - SanatEklenme Tarihi: Mar 17th, 2014Ekleyen: admin
1.753 Görüntülendi
Share |
Haber baglantisi

Erzurum Acemi Gönüllüler Topluluğu ve Avrupa Birliği Ofisi’nin birlikte organize ettiği, II. Avrupa Çocuk Film Festivali ile Erzurum’un kırsal kesimlerinde yaşayan bin ilk ve ortaokul öğrencisi sinema ile tanışıyor.

 

Erzurum'da Bin Çocuk Sinema ile Tanışıyor

Erzurum’da Bin Çocuk Sinema ile Tanışıyor

 

Erzurum Acemi Gönüllüler Topluluğu ve Avrupa Birliği Ofisi’nin birlikte organize ettiği, II. Avrupa Çocuk Film Festivali ile Erzurum’un kırsal kesimlerinde yaşayan bin ilk ve ortaokul öğrencisi sinema ile tanışıyor.

Sosyal projelerle bilinen Acemi Gönüllüler Topluluğu Başkanı Muhammet Ataibiş, 5 okul öğrencilerinin proje kapsamında sinema ile tanışacağını söyledi. Ataibiş, “Erzurum’un kırsal kesimlerinde yaşayan bin ilk ve ortaokul öğrencisini sinemayla tanıştırmak amacıyla yapılan bir proje. 5 okul proje kapsamında. Avrupa Bilgi Ofisi ve Acemi Gönüllüler Topluluğu’nun birlikte organize ettiği bir proje. Yaklaşık 45-50 gönüllü arkadaşımız çalışıyor.Avrupa Birliği Ofisi Koordinatörü Elif Nur Terzioğlu gerekli desteği bizlere sağladı. Biz ilimize ve ülkemize böyle sosyal projelerle katkıda bulunmaya devam edeceğiz. Bizim avantajımız burada gönül birlikteliğinin olmasıdır. Arkadaşlarımız gönüllü olarak hiçbir karşılık beklemeden projeler geliştiriyor ve yürütüyorlar.” dedi.

Film sonunda minik öğrencilere; Kalem, dergi, tişört gibi ufak hediyeler dağıtılıyor. 5 gün boyunca devam edecek olan projede öğrenciler 3 boyutlu, 5 farklı çizgi filmle tanışacak.

 


Arama

Hürriyet Haberler

Kategoriler

Üye & Yazar girişi

Erzurum Universiade Tanıtım

En Çok Okunan İçerikler

Etiketler

Arşiv Takvim
Mart 2014
P S Ç P C C P
« Şub   May »
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31  
Yazarlarimiz ve son yazilari
Editorun sectikleri