• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası

ERZURUM REHBERİ

 

 

 

Nizamettin Korucu
nkorucu@msn.com
Niçin Yeniden Siyaset?
18/11/2020

Niçin Yeniden Siyasete Girdik?

Siyaset hayatın bizatihi kendisidir. Siyaseti gündelik politika ve demagojiden ayırt etmek gerekir. Demokratik ve hukuk devletlerinde her vatandaşın ülke yönetimine katkıda bulunma ve talip olma hakkı vardır. Siyaset bir yönüyle sanat olmasının yanı sıra bir zümreye özgü bir hareket ve çalışma sayılmamalıdır.

Ömrümüz boyunca şehrimizin, ülkemizin ve insanlığın meselelerine bigâne kalamadık. 58 yıllık hayatımız boyunca elimizden geldiğince, dilimiz döndüğünce, kalemimiz yazdığınca memleketimiz, Türkiye’miz, insanlarımız ve bütün insanlık için çaba sarf ettik. Karşılığını Yüce Yaratanımızdan bekledik. Hiçbir menfaat, mansıp, makam peşinde olmadık. Bu minvalde siyasi hayatımıza 1984 yılında M.Ç.P’ ( Milliyetçi Çalışma Partisi ) ile başladık.  1991 yılında Büyük Birlik Partisinde yer aldık. Merhum Muhsin Yazıcıoğlu’nun vefatından sonra aktif siyasetin dışında kaldık.  

Şuna inanıyorum ki T.C. kanunlarıyla kurulmuş, bu kanunları koruyacağına yemin etmiş hiçbir siyasi parti ülkenin kötülüğünü istemez.  Cumhuriyetimizin kuruluşundan bugüne iktidarı ve muhalefeti ile milletimizin bağrından çıkmış bütün partiler ülkemizin kalkınmasında ve bugünlere gelmesinde katkıları olmuştur.

Farklı siyasi partilerde olmak bizi birbirimizden ayıran değil bizi daha çok çalışmaya teşvik eden bir unsur olmalıdır.

Vatanımız, ülkemiz, devletimiz için bizde şimdi Sayın Ali Babacan önderliğinde kurulan DEVA Partisini seçtik.  DEVA Partisi il kurucu üyesi olduk. Bizi il yönetimine alarak teveccühlerini gösteren DEVA Partisine, il Başkanımız Sayın A. Vahit BİNGÖL Bey’e teşekkür ediyoruz.

Ortak değerlerimiz öncülüğünde aktif siyasette yer almak karınca kararınca çalışmak azmindeyiz. Gücümüz necip milletimizdir. Bu vesile ile bütün partilerde yer alan vatanın ve ülkenin birlik bütünlüğüne inanmış, halkının dertlerini dert eden herkese saygılarımı sunuyorum.

Nizamettin KORUCU314 kez okundu. Yazarlar

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın

Yazarın diğer yazıları

Yürekli Başkan Hatem Aksakal - 16/02/2021
Emekli olduğunda çok sevdiği şairler ve ozanlar içinde buldu kendini. Merhum Aşık Yaşar Reyhani’nin yakın dostuydu. Kendisi ile her sohbetimizde söz döner dolaşır Reyhani’ye gelirdi.
Fukaralar - 01/01/2021
Günümüzde takım elbise, cilalı kundura giyenler artık zengin sayılmıyor. Kravatlı fakirler çoğaldı.
ŞEHİR ÜZERİNE HAYALLER - 20/12/2019
Bir şehrim var, doğduğum, büyüdüğüm ekmeğini yediğim suyunu içtiğim bir şehir. Bu şehir için bende hayaller kurdum. Bakın ne hayaller kurmuşum.
İlk Yazı - 27/11/2019
Önce Selam sonra kelam demişler atalar. Bizde Selam ile başladık söze. Yol uzun ömür kısa. Maksat kubbede bir hoş sada bırakmak. Sevgi dili ile şehir ruhundan ilham alarak olumlu inşalara kapı aralamaktır amacımız.